SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Yüksek Lisanslı Öğretmenlere Ek Ders Zammı

Bu haber 02 Ocak 2017 - 21:26 'de eklendi ve 3.125 kez görüntülendi.
Yüksek Lisanslı Öğretmenlere Ek Ders Zammı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında okutulan dersler için ödenen ek ders ücretlerinde Yüksek Lisans yapan öğretmenlere sevindiren bir haber geldi.

Ek Ders Ücreti %105 Arttırımlı Ödenecek

İstanbul’da Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında ek ders veren bir öğretmen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yapılan başvuruyu MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü değerlendirdi. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yaptığı değerlendirme sonucunda yüksek lisans derecesi olan öğretmenler yukarıda belirtilen destekleme ve yetiştirme kurslarında verilen ek ders ücreti üzerinden, yani normal ek dersin %100 fazlası olan miktardan artırımlı olarak %105 olarak faydalanmasına karar verdiğini açıkladı.

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün bu açıklamasıyla Yüksek Lisans yapmış olan öğretmenler destekleme ve yetiştirme kurslarında verdikleri ek dersler için yararlanacakları ek ders ücretinin hem %100 hem de %5 fazlasıyla ödenmesi gerektiğinin değerlendirildiği açıklandı. Bu da Yüksek Lisans mezunu olan öğretmenlerin destekleme ve yetiştirme kurslarında verdikleri ek dersler için alacakları ücretin %105 arttırımlı olarak ödeneceği anlaşılmaktadır.

MEB Tarafından Gönderilen Yazı

MEB Tarafından Gönderilen Yazı

Öğretmen adaylarının merakla beklediği 2017 Öğretmen Atamaları hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Merkezi Bütçe Kanununun açıklanmasından sonra 2017 Şubat alımlarının yapılmasına kadar yapılan tüm açıklama ve sürecin takibi için “2017 Şubat Öğretmen Atamasında Yaşanan Son Gelişmeler” haberimizi okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı bugün yaptığı sürpriz açıklama ile tüm öğretmenleri heyecanlandırdı. Eğitimi her sahada yaygınlaştırmak için çalışmalar yürüten Milli Eğitim Bakanlığı gönüllü olan öğretmenlere 1300 TL teşvik ödemesi yapılacağını açıkladı. Yapılacak olan 1300 TL teşvik hakkında tüm detaylar “Gönüllü Olanlara 1300 TL Teşvik Verilecek” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA